fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier Beata Szydło spotyka się z Polakami po 100 dniach urzędowania

Premier Beata Szydło kontynuuje objazd po kraju. W czasie spotkań z Polakami szefowa polskiego rządu podsumowuje pierwsze 100 dni swojego gabinetu.

Premier odwiedziła m.in. Józefów, gdzie przed wyborami spotkała się z rodziną wielodzietną i zaprezentowała program „Rodzina 500 plus”. Szefowa rządu spotkała się także z repatriantami oraz przedstawicielami różnych grup zawodowych.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek mówi, że premier zależało na spotkaniach z Polakami, ponieważ to z nimi umawiała się na realizację określonego programu.

– To właśnie im premier chciała po pierwszych stu dniach swojego urzędowania złożyć szczegółowe sprawozdanie ze stanu zaawansowania pracy nad poszczególnymi projektami ustawowymi. Wszystkie te projekty, do których zobowiązywała się w swoim programie są realizowane. Z żadnej obietnicy absolutnie się nie wycofujemy. Wiele sztandarowych obietnic udało się już zrealizować i sfinalizować, przede wszystkim oczywiście wielki program prodemograficzny, prorodzinny – „Rodzina 500 plus”, kwestia sześciolatków, podatek bankowy, do którego również się zobligowaliśmy – podkreślił Rafał Bochenek.

Jeszcze dziś premier Beata Szydło ma się spotkać z seniorami w Makowie Mazowieckim, gdzie podczas kampanii obiecywała m.in. bezpłatne leki dla osób powyżej 75. roku życia.

Koniec objazdu i powrót do Warszawy zaplanowano na późne popołudnie. W stolicy ma odbyć się debata telewizyjna na temat pierwszych dokonań rządu.

RIRM

drukuj