fot. By Golden - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=98709653

Premier Armenii: Przedstawiliśmy Azerbejdżanowi projekt traktatu pokojowego, by zakończyć spór o Górski Karabach

Armenia przedstawiła Azerbejdżanowi projekt pełnego traktatu pokojowego w celu zakończenia długotrwałego sporu o region Górskiego Karabachu – poinformowała stacja Al Dżazira, powołując się na wystąpienie premiera Armenii, Nikola Paszyniana.

Oba państwa są w stanie konfliktu o Górski Karabach, który leży na terenie Azerbejdżanu, ale którego ludność jest w większości ormiańska.

Premier Armenii, Nikola Paszynian, stwierdził, że proponowana umowa przewidywałaby dla obu stron mechanizmy monitorowania, by zapobiec naruszeniom porozumienia pokojowego. Uznał, że tym samym Erewań zakończył „kolejny etap pracy nad projektem traktatu pokojowego i nawiązania stosunków dyplomatycznych” z Baku.

„Ten dokument musi być do zaakceptowania przez Azerbejdżan, a jego podpisanie musi przynieść trwały pokój” – powiedział.

O kontrolę nad zamieszkaną przez Ormian enklawą Azerbejdżanu stoczone zostały dwie wojny, które pochłonęły dziesiątki tysięcy ofiar.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl