Prawica RP razem z Kukiz’15 w wyborach do sejmików województw

Prawica Rzeczypospolitej wystartuje razem z ruchem Kukiz’15 w wyborach do sejmików województw; w pozostałych przypadkach będą możliwe indywidualne koalicje z poszczególnymi ugrupowaniami – poinformował we wtorek PAP lider Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek.

Marek Jurek poinformował, że jego ugrupowanie wystartuje razem z Kukiz’15 w wyborach samorządowych, ale wyłącznie do sejmików województw.

„Na niższych szczeblach nasi kandydaci będą tworzyć koalicje lokalne” – zapowiedział.

„To będą indywidualne decyzje” – dodał lider Prawicy RP.

Jurek, który zdobył mandat w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy PiS, pytany, dlaczego kandydaci Prawicy RP nie wystartują w wyborach razem z PiS, odpowiedział że nie jest to ugrupowanie nastawione na współpracę.

„PiS zerwało porozumienie z Prawicą RP i nie dąży do współpracy” – wyjaśnił.

Według Marka Jurka, lider Kukiz’15 Paweł Kukiz jest „gwarantem funkcjonowania niezależnej prawicy”.

„Na pewno ważnym motywem jego (Pawła Kukiza – PAP) jest to, że broni podmiotowości zarówno posłów jak i opinii publicznej i to jest bardzo ważna kwestia” – powiedział lider Prawicy RP.

Jurek zauważył, że Kukiz zdobył w ostatnich wyborach prezydenckich ponad 3 mln głosów (3 mln 99 tys.), a kandydaci dwóch największych ugrupowań ponad 10 mln głosów (Andrzej Duda – 5 mln 179 tys. a Bronisław Komorowski 5 mln 31 tys. – PAP)

„To jest najlepszy dowód, że Polacy chcą mieć własne stanowisko w sprawach publicznych i bardzo dobrze, że Paweł Kukiz wyraża poparcie dla niezależności opinii publicznej” – stwierdził lider Prawicy RP.

Jako pierwsza informację o współpracy Prawicy RP z Kukiz’15 nieoficjalnie podała „Rzeczpospolita”.

Pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw. Kampania wyborcza rozpoczyna się w dniu zarządzenia wyborów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl