Pracownicy Poczty Polskiej wyjdą na ulice

W Kielcach protestować będą dziś pracownicy Poczty Polskiej. Ich manifestacja odbędzie się przed budynkiem Poczty Głównej. Pocztowcy sprzeciwiają się planowi redukcji zatrudnienia.

Zarząd Poczty Polskiej chce zlikwidować ponad 5 tys. etatów. W ciągu roku liczba ta może być jednak większa.

Przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Poczty Polskiej, Robert Czyż, zaznaczył, że tak duże cięcie etatów w spółce spowoduje ograniczenie dostępności do usług pocztowych, a także pogorszenie ich jakości i terminowości.

Ponadto – jak wskazał – pracownicy, którzy zostaną na etatach, będą mieli więcej obowiązków za minimalną płacę.

Fala rozgoryczenia jest bardzo duża. W grudniu dostaliśmy brzydki prezent na Święta Bożego Narodzenia, kiedy otrzymaliśmy informację, że wynagrodzenie zasadnicze w Poczcie Polskiej (najniższe) będzie wynosiło 4023 zł i tyle zarabia 80 proc. pocztowców. Na Święta Wielkanocne otrzymaliśmy prezent w postaci informacji o reedukacji zatrudnienia –  powiedział Robert Czyż,

Przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Poczty Polskiej zapowiedział, że jeśli dzisiejszy protest nie przyniesie żadnych rezultatów, w kolejnych krokach możliwe będą strajk ostrzegawczy, a także ogólnopolski strajk generalny.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl