Pozytywnie zaopiniowano dymisję Bondaryka

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych pozytywnie zaopiniowała wniosek premiera o odwołanie szefa ABW Krzysztofa Bondaryka.

Szef MSW Jacek Cichocki powiedział po posiedzeniu, że cieszy się z pozytywnej opinii komisji. Przypomniał, że dopiero po formalnym odwołaniu Bondaryka, który dymisję złożył w środę, ale z dniem 15 stycznia, pełniącym obowiązki szefa Agencji zostanie Dariusz Łuczak.

Wiceprzewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych poseł Marek Opioła akcentuje, że premier przed przyjęciem dymisji Bondaryka powinien mieć już opinie komisji w tej sprawie, więc zgadzając się na odejście szefa ABW szef rządu złamał prawo.

Dlatego też posłowie PiS w proteście przeciwko takiemu trybowi procedowania przed głosowaniem w tej sprawie opuścili salę.

Jak tłumaczył poseł Opioła dzisiejsze spotkanie jest bezprzedmiotowe, powinno się ono odbyć, zanim premier podjął decyzję o dymisji Bondaryka.

– My postanowiliśmy wyjść z posiedzenia komisji; nie uczestniczyć w opiniowaniu wniosku pana premiera, dlatego że uważamy że jest to złamanie prawa, jest to niezgodne z ustawą o ABW i Agencji Wywiadu. To powinno być opiniowane zanim pan premier podjął decyzję o odwołaniu gen. Bondaryka – mówił poseł Marek Opioła. 

RIRM

drukuj