Poznań: Tadeusz Zysk zapowiedział prezentację „piątki dla Poznania”

„Piątkę dla Poznania” – pięć problemów, na których skupiona będzie kampania, zaprezentuje niebawem Tadeusz Zysk, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Wielkopolski. W piątek Zysk zapowiedział, że jako prezydent będzie chciał „przywrócić Poznaniowi godną pozycję”.

W czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że poznański wydawca będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Poznania. W piątek na konferencji prasowej Zysk, nawiązując do tytułu publikowanej przez jego wydawnictwo powieści „Gra o tron”, powiedział, że rozpoczyna „grę o Poznań”.

Tadeusz Zysk powalczy m.in. z ubiegającym się o reelekcję z poparciem PO i Nowoczesnej, obecnym włodarzem miasta, Jackiem Jaśkowiakiem (PO). W 2014 r. Jaśkowiak pokonał Ryszarda Grobelnego, który rządził miastem przez 16 lat.

„Cztery lata temu poznaniacy gorączkowo poszukiwali nowego rozwiązania dla Poznania. Skoczyli do basenu, tylko nie sprawdzili, czy tam jest woda i czy ten, który obsługuje basen jest kompetentny. Ja stawiam się państwu do dyspozycji z moimi osiągnieciami, wiedzą (…) myślę, że tym razem ten basen będzie głęboki, dobrze napełniony, poznaniacy będą mogli spokojnie się w nim kąpać” – powiedział Tadeusz Zysk.

Zapowiedział, że do czasu rozpoczęcia kampanii wyborczej, będzie się spotykał z mieszkańcami Poznania, by dopracować program dla miasta. Niebawem – jak poinformował – przedstawi swój komitet honorowy, a także zaprezentuje osoby, które, po wygranych wyborach, trafią do urzędu miasta.

„Będą to osoby gotowe podjęcia się zadania przestawienia Poznania w kierunku wymarzonym przez większość poznaniaków, by przywrócić Poznaniowi godną pozycję” – powiedział Tadeusz Zysk.

„Przygotujemy >>piątkę dla Poznania<<, czyli pięć ważnych problemów, na których się skoncentrujemy. Chciałbym wykorzystać potencjał poznaniaków, by zmienić to, co w Poznaniu jest złe” – powiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Jego zdaniem, Poznań cierpi wskutek błędów popełnianych codziennie przez prezydenta miasta i jego urzędników.

„To, że mamy problemy z transportem publicznym, z ruchem w mieście, ze smogiem, z brakiem zorganizowanej urbanistyki – to jest efekt nakładających się codziennie błędnych decyzji” – ocenił Tadeusz Zysk.

Jak dodał, Polska „potrzebuje miasta, które byłoby wzorem gospodarności, kreatywności i nowoczesności”.

„To w ostatnim czasie zostało bardzo opacznie zrozumiane – czego symbolem jest idea zamknięcia Poznania na całą Polskę” – powiedział Tadeusz Zysk. Wyjaśnił, że chodzi mu o promowanie przez prezydenta Jaśkowiaka idei i hasła „Wolne miasto Poznań”.

Tadeusz Zysk jest prezesem wydawnictwa Zysk i S-ka, jednego z największych wydawnictw w Polsce. Pytany o to, dlaczego, jako osoba odnosząca sukcesy w biznesie, zdecydował się na start w wyborach powiedział, że „w Poznaniu zawsze była tradycja, że osoby, które osiągnęły coś w biznesie, ruszyły do pracy społecznej”.

„Hipolit Cegielski, Karol Marcinkowski, Działyńscy, wiedzieli, że udany sukces gospodarczy wynika z dobrych relacji społecznych, z pracy dla innych” – powiedział.

„Poznań nie jest mi obojętny, ja Poznaniowi wiele zawdzięczam. W środę mój wielki autor i przyjaciel George Martin przysłał mi, po dziewięciu latach kolejną książkę, >>Grę o tron<<. W czwartek była informacja, że pobawimy się w >>grę o Poznań<<. To była przyjemna rzecz, która w jakiś sposób finalizuje moją działalność, jako wydawcy i rozpoczyna inną działalność” – mówił Tadeusz Zysk.

Tadeusz Zysk jest psychologiem i socjologiem. W 2015 roku bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski z list PiS. Zasiada we władzach poznańskich struktur Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jest bezpartyjny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl