fot. https://pixabay.com/pl/photos/stetoskop-lekarz-piel%c4%99gniarka-6497490/

Poznań: ruszyło postępowanie ws. 19 lekarzy, którzy kwestionowali zasadność noszenia maseczek i szczepień przeciw COVID-19

Przed Okręgowym Sądem Lekarskim w Poznaniu staje dziś 19 lekarzy, którzy krytykowali noszenie maseczek w pandemii COVID-19 i szczepienie przeciw koronawirusowi.

Postępowanie – które rozpoczęło się o godz. 11.00 – ma związek z podpisaniem przez nich listu otwartego do polskich władz oraz mediów w 2020 roku. Znalazł się tam m.in. postulat odstąpienia od planowanych masowych szczepień i powrotu do stanu normalności.

Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej zarzucił lekarzom propagowanie postaw antyzdrowotnych w czasie pandemii COVID-19 i wystąpił o ich ukaranie.

Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. funkcjonowania izb lekarskich w Polsce, poseł Anna Maria Siarkowska, podkreśla, że jest to kolejna próba odebrania lekarzom niezależności. Dodaje, że ta sprawa wykracza poza kompetencje sądów lekarskich.

– Sądzenie za to, że ktoś podpisał się pod apelem do władz publicznych, z apelem o dyskusję na temat podejścia do szczepień, do obostrzeń sanitarnych, do odbierania praw i wolności obywatelskich pod pretekstem walki z COVID, uważam za absolutnie niedopuszczalne. To jest nadużycie i to jest dla nas, polityków, dowód na to, że prawo, które reguluje sądownictwo zawodowe, korporacyjne, w szczególności sądownictwo lekarskie, należy po prostu zmienić – wskazuje Anna Maria Siarkowska.  

Propagowanie postaw antyzdrowotnych w czasie pandemii zarzucono łącznie 114 lekarzom. Pierwsze orzeczenia sądów lekarskich już zapadają.

Pod koniec ubiegłego roku Okręgowy Sąd Lekarski w Krakowie odebrał dr. n. med. Zbigniewowi Martyce prawo wykonywania zawodu na jeden rok.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl