Poznań: III Konferencja Przedsiębiorców Katolickich  

Dziś w Poznaniu rozpocznie się III Konferencja Przedsiębiorców Katolickich. Dwudniowemu spotkaniu towarzyszy hasło „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność”. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie odkrywania i budowania biznesów w oparciu o katolicki system wartości – podkreślają organizatorzy.

Na początku konferencji uczestnicy zgromadzą się na Eucharystii. Następnie prelegenci podejmą m.in. temat „Narzędzia wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem zgodnie z zasadami Ekonomii Komunii”.  Zastanowią się także: „Jak budować rzeczywisty kapitał firmy? Uwagi o etyce i moralności w biznesie”.

Tytuł Konferencji zawiera podstawową hierarchię wartości chrześcijanina i stanowi hasło, które ma zjednoczyć polskich przedsiębiorców – podkreślił ks. dr Rafał Ostrowski, współorganizator wydarzenia.

Pierwszy dzień konferencji przebiegnie pod tematem: „Ekonomii Komunii”. Jest to kwestia zainicjonowana przez Chiarę Lubich w 1991 roku, kiedy miała ona takie przedłożenie w Brazylii do ruchu Focolari. Później to rozeszło się na cały świat i coraz więcej przedsiębiorców, także w Polsce, w tej chwili według tych zasad Focolari funkcjonuje. Chcemy, żeby to ubogaciło, także tych przedsiębiorców, którzy z tym ruchem nie mieli do czynienia, albo nawet go nie znają, ponieważ są to pewne Boże zasady, które można  zastosować w każdym przedsiębiorstwie. Drugiego dnia konferencji skupimy się na przezwyciężaniu różnego rodzaju trudności, które są związane z nieuczciwością. Przed południem będziemy patrzyli na wnętrze człowieka, czyli będziemy omawiali spowiedź świętą przedsiębiorcy – mówił ks. dr Rafał Ostrowski.

W czasie Konferencji będzie możliwość skorzystania z indywidualnej modlitwy wstawienniczej a także z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Konferencja zakończy się w sobotę wieczorem.

RIRM

drukuj