Pożar na Dworcu Zachodnim w Warszawie

Trzy osoby zostały ranne, ok. stu ewakuowano po tym, jak w sobotę rano wybuchła butla z gazem w tunelu na warszawskim Dworcu Zachodnim – poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Do wybuchu doszło kilkanaście minut przed godziną 9:00 w jednym z lokali gastronomicznych w tunelu łączącym dworzec PKS z dworcem PKP Warszawa Zachodnia przy Al. Jerozolimskich. Doszło do pożaru.

– W wyniku tego wybuchu 3 osoby zostały ranne. Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek straży pożarnej, strażacy ewakuowali osoby z zagrożonego tunelu, a także z dwóch dworców oraz z pobliskiego hostelu z uwagi na występujące silne zadymienie, które powstało na skutek pożaru.  Pożar został zlokalizowany, łącznie ze wszystkich zagrożonych budynków ewakuowano ponad 100 osób. Na miejscu działań obecnie w dalszym ciągu przebywa 13 jednostek państwowej straży pożarnej – powiedział  Paweł Frątczak, rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Jak powiedziała rzeczniczka Grupy PKP, Katarzyna Mazurkiewicz, w ruchu pociągów nie było zakłóceń. Rzecznik przed godz. 11:00 poinformował, że zakończyła się akcja oddymiania i sytuacja wróciła do normy.

PAP/RIRM

drukuj