Powołano nowych członków Rady Dialogu Społecznego

Prezydent Andrzej Duda powołał w piątek w skład Rady Dialogu Społecznego przedstawicieli strony rządowej – dziewięciu ministrów i dwóch wiceministrów. Prezydent wyraził nadzieję, że RDS przywróci dialog między pracodawcami, pracownikami i rządem.

Prezydent przypominał, że Rada Dialogu Społecznego jest nowym ciałem w systemie państwowym. Dawną Komisję Trójstronną trzeba było zastąpić, gdyż – jak mówił – jej prace w zasadzie zakończyły się fiaskiem.

Nie było przez długi czas dialogu pomiędzy przedstawicielami pracodawców, ale przede wszystkim pracowników a poprzednim rządem – ocenił Andrzej Duda. Dodał, że Rada Dialogu Społecznego, której inicjatorem były strony związkowa i pracownicza, ma dialog przywrócić.

Prezydent dziękował premier Beacie Szydło za to, że członkowie jej rządu są gotowi szybko podjąć obowiązki w ramach RDS i za to, że będą w niej pracowali ministrowie odpowiadający za ważne działy administracji rządowej i ważne tematy.

Członkami Rady zostali: wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki; minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk; minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, minister skarbu Dawid Jackiewicz, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, minister energii Krzysztof Tchórzewski, minister finansów Paweł Szałamacha, minister edukacji Anna Zalewska oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

W RDS znaleźli się także wiceszef MRPiPS Stanisław Szwed oraz wiceminister finansów Hanna Majszczyk. Majszczyk jest już członkiem RDS – została nim jako wiceminister w poprzednim rządzie.

Rada Dialogu Społecznego zastąpiła Komisję Trójstronną; w jej składzie są przedstawiciele pracodawców, związkowców i rządu oraz prezydenta, prezesa NBP i GUS.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl