Poświęcenie domu seniora w Ełku

W Ełku otwarto w sobotę dom seniora. Poświęcenia budynku dokonał ks. kard. Gerhard Müller prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Inicjatywa prowadzona przez Caritas Diecezji Ełckiej ma wyjść naprzeciw potrzebom osób starszych i chorych.

W Domu Seniora znajdują się pokoje dla 46 podopiecznych. Kolejnych 20 osób będzie mogło skorzystać z dziennego pobytu.

Uroczyste otwarcie placówki poprzedziła Msza Św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. kard. Gerhard Müller.

Z radością pobłogosławię to dzieło Caritas. Dzieło miłości wobec osób potrzebujących opieki i naszej troski. Tak wiele osób przyczyniło się do powstania tego dzieła. Wszystkim, którzy swoją modlitwą, pracą i ofiarami przyczynili się do wybudowania domu seniora w Ełku gorąco dziękuje i gratuluje – mówił ks. kard. Gerhard Müller.

Ks. kard. Gerhard Müller dokonał też uroczystego poświęcenia Domu Seniora. Pierwsi pensjonariusze zamieszkają w placówce pod koniec tego roku


RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl