Na posiedzeniu rządu m.in. kwestia e-recept

Na dzisiejszym posiedzeniu rządu ministrowie zajmą się m.in. projektem ustawy o e-receptach. Projekt przewiduje możliwość wystawienia recept lekarskich przez internet. Całkowite wycofanie recept ma nastąpić w 2020 r.

Projekt ustawy o e-receptach trafił do Komitetu Stałego Rady Ministrów pod koniec stycznia. Zakłada on zmiany w sposobie podpisywania elektronicznej dokumentacji medycznej. Chodzi przede wszystkim o rozwiązanie problemu związanego z „lekarskim charakterem pisma”, który może prowadzić do wydania nieodpowiedniego leku przez farmaceutę. Nowe przepisy zakładają, że uprawniony pracownik wystawi i cyfrowo podpisze e-receptę. Chory otrzyma wydruk w postaci recepty ze wszystkimi danymi oraz kodem dostępowym. Przepisywanie leków będzie mogło odbywać się zdalnie, bez fizycznej obecności pacjenta. Każdy przepisany w ten sposób lek będzie można wykupić w innej aptece.

Na dzisiejszym posiedzeniu rządu ministrowie omówią także projekt ustawy o zasadach wspierania nowych inwestycji zakładający m.in. nową formułę specjalnych stref ekonomicznych oraz projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, która przywraca możliwość jednolitego opodatkowania elektrowni wiatrowych.

Ponadto rząd omówi zmianę zasad udzielania zamówień z wolnej ręki w transporcie kolejowym oraz projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, dotyczący Instrumentu Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl