fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Poseł Tomasz Zimoch dołącza do koła parlamentarnego Polski 2050 Szymona Hołowni

Poseł Tomasz Zimoch dołącza do koła parlamentarnego Polski 2050 Szymona Hołowni – poinformowało ugrupowanie we wtorek. „Dołączam do Polski 2050, bo chcę zostawić moim dzieciom Polskę, z której będę dumny” – powiedział Zimoch, który na początku marca złożył rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej.

„Informujemy, iż w dniu dzisiejszym grono Koła Parlamentarnego Polski 2050 powiększa się o kolejnego posła. Jest nim pan poseł Tomasz Zimoch, prawnik, dziennikarz, polityk, poseł na Sejm IX kadencji” – głosi komunikat ruchu.

„Dołączam do Polski 2050, bo chcę zostawić moim dzieciom Polskę, z której będę dumny” – powiedział cytowany w komunikacie Zimoch, który na początku marca złożył rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej.

„Chcę Polski demokratycznej, praworządnej i innowacyjnej. Aby móc ten cel zrealizować, niezbędna jest przebudowa centrum polskiej sceny politycznej. Wierzę, że Polska 2050 będzie liderem takiego nowego politycznego centrum” – dodał.

Cytowana w komunikacie szefowa koła, posłanka Hanna Gill-Piątek zaznacza, że cieszy się na współpracę z Tomaszem Zimochem.

„Posła Zimocha znam z jego inicjatyw społecznych podczas epidemii. Wierzę, że jego energia będzie mocnym wsparciem dla działań naszej parlamentarnej ekipy” – wskazał.

W lutym do Polski 2050 przystąpiła była posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska. Wcześniej zrobiły to posłanki Hanna Gill-Piątek (Lewica) i Joanna Mucha (KO) oraz senator Jacek Bury.

Informację o powstaniu koła poselskiego Polski 2050 zamieszczono na sejmowej stronie w lutym. Niedawno ugrupowanie poinformowało, że koło poselskie zostało przekształcone w koło parlamentarne.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl