Poseł Krystyna Pawłowicz chce zakazać emisji „Faktów” w TVN

Poseł Krystyna Pawłowicz apeluje do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zakazanie emisji ,,Faktów” TVN. Polityk zarzuca Radzie, że toleruje nierzetelne relacje tego programu – informuje dziś portal wirtualnemedia.pl. Skargę na ,,Fakty” poseł wniosła już w październiku 2016 r. W lutym tego roku w swoim stanowisku Rada przyznała jej częściowo rację.

Organ uznał, że w materiałach stacji widać było zaangażowanie nadawcy w spór polityczny, niereagowanie na nieprawdę i podsycanie społecznego napięcia, co może nosić znamiona propagowania mowy nienawiści. KRRiT wezwała TVN do niestosowania w przyszłości takich zabiegów.

Poseł Krystyna Pawłowicz jest oburzona postawą Rady. Wskazuje, że karą dla stacji są puste „upomnienia” i „wezwania” do poprawy, a na te TVN nie reaguje.

To jest absolutnie bezskuteczne i oni się z tego śmieją. Rzecznik KRRiT napisała w odpowiedzi, że Rada stosuje się do ustawy i robią tylko to, co pozwala im ustawa, i czekają na dobre prawo. Ale o jakie dobre prawo chodzi? Posłowi należy się bardziej szczegółowa odpowiedź. Co w tym momencie przeszkadza? Dlaczego KRRiT nie zdefiniuje, co jej przeszkadza? To w ogóle nie była odpowiedź na mój artykuł i moje niezadowolenie na niestosowanie kary. To nie była odpowiedź na pytanie, dlaczego KRRiT nie stosuje kar finansowych, nie zatrzymuje emisji programu czy nie zawiesza. Oni nie tylko łamią ustawy art. 18, ale również warunki koncesji – podkreśla prof. Krystyna Pawłowicz.

Polityk wyraża niezadowolenie, że Rada odmawia stosowania kar, na które zezwala jej ustawa i zaznacza, że nie pozostawi tej kwestii. Podkreśla też, że do jej biura przychodzi wiele skarg dotyczących programu nadawanego przez TVN.

KRRiT zaznacza, że porusza się w ramach ustawy o radiofonii i telewizji i nie może jej przekroczyć. Informuje też, że nie może wpływać na audycję ani jej zakazać.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl