Pos. A. Sobecka składa interpelację do marszałku Sejmu ws. dyskryminacji Polaków mieszkających na Ukrainie

Poseł Anna Sobecka złożyła na ręce marszałka sejmu Marka Kuchcińskiego interpelację poselską skierowaną do szefa MSZ w sprawie dyskryminacji Polaków mieszkających na Ukrainie. Sprawa dotyczy sytuacji związanej z kościołem Matki Boskiej Gromnicznej we Lwowie. Kościół grekokatolicki na Ukrainie nie chce zwrócić świątyni wiernym obrządku łacińskiego, których większość stanowią Polacy.

Polityk zaznaczyła, że strona ukraińska nie respektuje w sprawie zwrotu kościoła wiernym obrządku łacińskiego nawet głosu Stolic Apostolskiej.

„Problem z przywłaszczaniem sobie kościołów przez wspólnotę grekokatolicką na Ukrainie trwa już od długiego czasu i chodzi tu o kwestie narodowościowe i niechęć do Polaków” – napisała w swoim piśmie poseł.

„Metropolita lwowski ks. abp Mieczysław Mokrzycki informuje, że >>kapłani i biskupi grekokatoliccy często podsycają nacjonalizm, podkreślając, że Kościół rzymskokatolicki to kościół Polski, dlatego nie pozwala mu się rozwijać<<. To jest bardzo krzywdzące dla wszystkich Polaków, którzy czują się z tego powodu dyskryminowani” – podkreśliła Anna Sobecka.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl