fot. PAP/EPA

Portugalia: Wszystkie pożary opanowane

Portugalskim strażakom udało się opanować we wtorek wszystkie pożary, które od niedzieli trawiły środkową i północną część kraju. W ich wyniku zginęło co najmniej 36 osób, a 63 osoby odniosły rany. Od wtorku obowiązuje trzydniowa żałoba narodowa.

Według informacji podanych przez władze obrony cywilnej w godzinach porannych we wtorek czterech strażaków walczyło jedynie z niewielkim pożarem w gminie Moura, w dystrykcie Beja.

W poskromieniu żywiołu w innych miejscach pomogło obniżenie się temperatury oraz deszcze, które spadły o świcie w części Portugalii.

Jeszcze w poniedziałek wieczorem na terenie kraju z żywiołem walczyły ponad cztery tysiące strażaków. Z kolei w niedzielę odnotowano 523 pożary.

Jak podkreśla agencja EFE, 16 spośród rannych odniosło ciężkie obrażenia, a siedem osób uznano za zaginione, w związku z czym liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć.

Do tragedii doszło zaledwie cztery miesiące po pożarze w Pedrogao Grande, w wyniku którego zginęły 64 osoby, a ponad 250 zostało rannych; wówczas także ogłoszono trzydniową żałobę narodową.

PAP/RIRM

drukuj