Portugalia: wejście na plażę z limitami czasowymi i bez rozkładania ręcznika

Władze Ericeiry, jednego z najpopularniejszych kurortów turystycznych Portugalii, otworzyły w poniedziałek plaże. Wstęp na nie możliwy jest z limitami czasowymi oraz bez ręcznika plażowego.

Jak poinformował Helder Sousa z władz miejskich Ericeiry, ograniczania w wejściu na plaże wynikają z wciąż dużego ryzyka zachorowań na Covid-19.

“W związku z tym, że notujemy bardzo duże zainteresowanie odpoczynkiem na tutejszych plażach, postanowiliśmy uregulować korzystanie z tych przestrzeni, aby uniknąć tłoku i zamieszania” – wyjaśnił w rozmowie z agencją Lusa portugalski samorządowiec.

Od poniedziałku wstęp na plaże portugalskiego kurortu położonego ponad 30 km na północ od Lizbony mają tylko ci, którzy aktywnie spędzają czas na plaży. Każda z osób uprawiających sport może tylko raz w ciągu dnia skorzystać z plażowania.

“Osoby wędkujące na plaży mogą być na niej do 120 minut, surferzy do 90 minut, zaś spacerowicze do maksymalnie godziny” – wyjaśnił Sousa.

Przedstawiciel władz samorządowych Ericeiry dodał, że na wszystkich plażach tej portugalskiej gminy istnieje zakaz rozkładania na piasku ręczników. Konieczny jest też co najmniej dwumetrowy dystans pomiędzy plażowiczami.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl