fot. PAP/Łukasz Gągulski

Porozumienie programowe prezydenta z NSZZ „Solidarność” RI. A. Duda: To, że zostało podpisane, jest dla mnie recenzją, jak państwo oceniacie moje ostatnie 5 lat służby dla RP

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek porozumienie programowe z „Solidarnością” Rolników Indywidualnych. Zobowiązał się m.in. do przygotowania nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników.

„Solidarność” Rolników Indywidualnych udzieliła prezydentowi poparcia przed zbliżającymi się wyborami.

– Doskonale wiem, że nasze środowisko, związku „Solidarności” Rolników Indywidualnych na pewno ten głos postawi na pana – podkreśliła Teresa Hałas, przewodnicząca NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych.

Na kolejną kadencję prezydent Andrzej Duda zobowiązał się do wsparcia zwłaszcza rodzinnych gospodarstw rolnych, a także do dalszych działań na rzecz zwiększenia ochrony producentów żywności. Prezydent ma również przygotować nowelizację ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników. To wszystko znalazło się w porozumieniu programowym.

– Nie ukrywam, że to, że zostało ono podpisane, jest dla mnie recenzją, jak państwo oceniacie moje ostatnie 5 lat służby dla RP – wskazał prezydent RP.

To prezydent Andrzej Duda – jak mówiła przewodnicząca „Solidarności” Rolników Indywidualnych Teresa Hałas – zaprosił rolników do rozmowy. Przedstawiciele związku znaleźli się w Radzie Rozwoju przy Prezydencie RP.

– Dostrzegacie państwo wieś polską, jako nie tylko suwerena, ale tego gwaranta bezpieczeństwa żywności – mówiła przewodnicząca NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych.

Prezydent przypomniał o historii „Solidarności” Rolników Indywidualnych. Podkreślał, że organizacja powstała, by walczyć, na przełomie lat 1980/81, o wolną i suwerenną Polskę. Andrzej Duda sięgnął po znane określenie, że rolnicy żywią i bronią.

– Bronili ideałów, żądając tego, aby były realizowane prawdziwe ideały demokratycznego państwa, w którym również i polska wieś, i człowiek, który na tej wsi żyje, mają swoje jednakowe jak wszyscy inni znaczenie – akcentował Andrzej Duda.

Rolnicy – jak mówił prezydent – nie zgodzili się na komunistyczny sojusz robotniczo-chłopski. W ten sposób wyraźnie sprzeciwili się komunistycznemu oprawcy. Andrzej Duda przywołał słowa św. Jana Pawła II, że polskie rolnictwo wymaga wszechstronnej troski ze strony państwa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl