Ponad 83 tys. migrantów przybyło do Włoch od początku roku

Przeszło 83 tysiące migrantów przybyło od początku roku do Włoch – poinformowało w sobotę włoskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, aktualizując dane po rekordowym napływie zanotowanym pod koniec czerwca.

Szacuje się, że w pierwszym półroczu na Morzu Śródziemnym zginęło powyżej 2 tysięcy ludzi.

Włoski resort spraw wewnętrznych odnotował w najnowszym raporcie, że w porównaniu z pierwszą połową zeszłego roku w tym samym okresie roku 2017 przybyło o 18 procent migrantów więcej. Jest wśród nich prawie 10 tysięcy nieletnich.

Do tych danych MSW mówiących o ponad 83 tysiącach przybyszów dodane zostaną kolejne liczby. W ciągu ostatniej doby z dryfujących łodzi i pontonów włoskie i zagraniczne statki zabrały na swoje pokłady około 1300 ludzi i skierowały się do portów na Sycylii i w Apulii.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl