Warszawa: 35 tys. osób na rekolekcjach o. Johna Bashabory

W sobotę w Warszawie odbyły się rekolekcje „Jezus na stadionie” prowadzone przez charyzmatyka z Ugandy o. Johna Bashoborę. Modlitewne spotkanie na Stadionie Narodowym zgromadziło 35 tys. osób.

Centralnym punktem rekolekcji była Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Henryka Hosera, ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej. Eucharystię koncelebrowało 300 księży z całej Polski.

Ks. abp Hoser zwracał uwagę, że udział w rekolekcjach jest ogromnym przeżyciem.

– Ci, którzy odważą się przyjść, zobaczą, że dzieją się tam dziwne rzeczy. Wynikają one z faktu, że Jezus powiedział, iż tam, „gdzie dwóch albo trzech się spotyka w imię Moje, tam i Ja jestem”. A gdzie jest nie dwóch czy trzech, a np. 30 tys., to ta modlitwa, która się skupia, stanowi ogromną wiązkę modlitw, które są budujące, i Pan Bóg to widzi – podkreślił ks. Arcybiskup.

Hasłem tegorocznego spotkania był fragment Psalmu 89. – „Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza”. Podczas rekolekcji na stadionie, obecna była kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, peregrynująca po całej Polsce.

TV Trwam News/RIRM

drukuj