fot. PAP/EPA

Ponad 40-stopniowe upały i brak wody w Meksyku. W stolicy protestuje nawet policja

Susza i fala upałów w Meksyku, które w wielu miastach kraju znacznie przekraczają 40 stopni Celsjusza, spowodowały brak wody w domach w centralnych dzielnicach stolicy kraju. To doprowadziło do protestów ludności.

Jak podała agencja Associated Press, w stolicy Meksyku w protestach w czwartek wzięli udział również liczni policjanci, którzy przyłączyli się do tłumu demonstrantów blokujących ulice w śródmieściu na znak protestu przeciwko bezradności władz miejskich wobec przerw w dostawach wody.

Policjanci wraz z innymi mieszkańcami stolicy zablokowali sześć pasów ruchu na jednej z centralnych arterii miasta. Skarżyli się, że w komisariatach i koszarach również zabrakło wody „nawet w toaletach”. Demonstranci, trzymając się za ręce, tworzą „łańcuchy ludzkie” i blokują ulice, aby w ten sposób skłonić administrację stolicy do działania.

Wobec utrzymującego się od długiego czasu braku opadów, zamożniejsze dzielnice meksykańskiej stolicy są zaopatrywane w wodę przez prywatne samochody-cysterny. Podobnie dzieje się w wielu innych rejonach kraju, w których wobec niskiego stanu wody w naturalnych i sztucznych zbiornikach dochodzi do wielogodzinnych wyłączeń.

Prawie 40 procent naturalnych i sztucznych zbiorników wody w Meksyku wypełnionych jest obecnie zaledwie w połowie lub tylko w jednej piątej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl