fot. PAP/Marcin Obara

Ponad 200 osób w szpitalach po dopalaczach

Dopalacze zbierają swoje żniwo. Od czwartku tylko na Śląsku na szpitalne oddziały trafiło ponad 200 osób. Policja zatrzymała siedmiu dilerów. Dziś odbyła się narada kierownictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z przedstawicielami policji.

Komendant główny policji nadinspektor Krzysztof Gajewski przypomniał, że od kilku lat 1500 funkcjonariuszy zajmuje się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

W tym roku zabezpieczono blisko 80 tys. porcji tzw. dopalaczy. Policjant apelował o współpracę wszystkich organów, by skutecznie walczyć z narkotykami.

– Chciałbym podkreślić, że również jesteśmy zainteresowani współpracą ze wszystkimi podmiotami, które mają to w swoich statutach, regulaminach działania. Tak jak Ministerstwo Zdrowia, Inspekcja Sanitarna, ale również Służba Celna, Straż Graniczna, samorządy, Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jednym z elementów przeciwdziałania są też środki profilaktyczne, o których nie możemy zapomnieć. Nie te, które będziemy realizować tu, dzisiaj, czy jutro, ale długofalowo. Narkomania to ogromny problem społeczny, który nie jest problemem pojawiającym się w ciągu jednego dnia i na drugi dzień znikający. Jest to problem szerszy – społeczny. Dlatego chcielibyśmy stworzyć koalicję, która walczyłaby z tym problemem – powiedział nadinspektor Krzysztof Gajewski.

Z kolei szefowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska poinformowała, że MSW realizuje od wielu lat akcję „Profilaktyka a Ty” .

Zapowiedziała, że w budżecie będzie zarezerwowana większa kwota na ten cel.

RIRM

drukuj