Ponad 131 mld zł na modernizację polskiej armii

Ponad 131 mld zł – tyle pieniędzy zapisano w przyjętym przez rząd wieloletnim programie modernizacji armii na lata 2013–2022. Według części ekspertów błędem było jednak ogłoszenie programu opiewającego na tak dużą kwotę.

Poseł Dariusz Seliga, członek sejmowej Komisji Obrony Narodowej, podkreśla, że polskie uczelnie i przemysł nie są w stanie w tak krótkim czasie wchłonąć takiej kwoty. Parlamentarzysta zwraca uwagę, że państwa zachodnie robią tego typu zakupy w swoim przemyśle.

– Uważam, że to jest jeden  z większych błędów. Ogłoszenie tak dużej kwoty modernizacji oczywiście jest potrzebne, ale to musi iść równolegle z tym, co jest w stanie dzisiaj wchłonąćprzemysł i nasza myśl techniczną, czyli nasze uczelnie. To jest naprawdę proces kilkuletni, ale nie powiem głupota, bo ja nie wierzę, że to jest głupota. Uważam, że to jest po prostu skok na kasę – polską kasę. Największą głupotą było głoszenie, że wydamy 130 miliardów w ciągu najbliższych kilku lat. Kto by tutaj czegokolwiek nie powiedział i jakby temu nie zaprzeczał, jest to dziwna i niejasna sytuacja –zauważa poseł Dariusz Seliga.

W ostatnim  czasie Ministerstwo Obrony Narodowej zdecydowało się także przyspieszyć zakupy wyrzutni rakiet o zasięgu do 300 kilometrów oraz śmigłowców uderzeniowych. Wojsko rozpoczyna też przygotowania do przyjęcia pocisków manewrujących JASSM dla F-16.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl