Pomorskie: śledztwo ws. śmierci noworodka w szpitalu w Kościerzynie

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. śmierci noworodka w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Stan matki dziecka jest dobry, jej życiu nic nie zagraża – poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, prok. Grażyna Wawryniuk.

Prokuratura przekazała w środę, że do zdarzenia doszło 12 kwietnia.

„Prokurator po otrzymaniu materiału wszczął śledztwo w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia matki i dziecka w trakcie porodu, który miał miejsce w szpitalu, poprzez niewłaściwe sprawowanie opieki” – przekazała prokurator Grażyna Wawryniuk.

Wyjaśniła, że we wtorek przeprowadzona została sekcja zwłok dziecka.

„Czekamy na sporządzenie opinii po sekcji, co do przyczyny śmierci dziecka” – podała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku i podkreśliła, że postępowanie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko konkretnym osobom.

Jak dodała, stan matki dziecka jest dobry i jej życiu nic nie zagraża.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl