Pomorskie. Z powodu silnego wiatru: brak prądu, sztorm na Bałtyku

Z powodu silnego wiatru w wielu miejscowościach na Pomorzu nie ma prądu. Ze względu na złe warunki pogodowe odwołano rejsy promów Stena Line na trasie Gdynia-Karlskrona-Gdynia. Na najbliższą noc meteorolodzy zapowiadają wzrost siły wiatru na lądzie i na Bałtyku.

Jak podaje na swojej stronie Energa Operator awarie energetyczne występują w regionach: kartuskim (gminy: Kościerzyna i Sulęczyno), wejherowskim (gminy Puck i Władysławowo), bytowskim (gminy Kępice, Lipnica, Parchowo, Czarna Dąbrówka, Tuchomie, miasto i gmina Miastko) i lęborskim (gminy Główczyce, Nowa Wieś Lęborska i Lębork). Energa Operator podaje, że w ciągu najbliższych kilku godzin przewidywane jest przywrócenie zasilania.

Stena Lina podaje na swojej stronie internetowej, że z powodu złych warunków pogodowych zostały odwołane rejsy statku Stena Baltica z Gdyni w poniedziałek o godzinie 20. oraz z Karlskrony we wtorek o godzinie 10.

Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku, Waldemar Świąder powiedział w poniedziałek wieczorem PAP, że „na razie sytuacja nie jest zła ale prawdopodobnie się rozwinie”. Poinformował, że Straż Pożarna wyjeżdżała w poniedziałek 40 razy do powalonych drzew i konarów, z których dwa spadły na samochody. Nikt nie został poszkodowany.

Powołując się na IMiGW podał, że przewidywany jest silny wiatr zwłaszcza w strefie nadmorskiej a na Bałtyku sztorm, po północy o sile 11 w skali Beauforta). IMiGW na swojej stronie podaje, że w całym kraju będzie silnie wiało. Najsilniejsze porywy wiatru zapowiadane są na dzisiejszą noc oraz na wtorek.

Instytut w wydanych ostrzeżeniach hydrologicznych drugiego i trzeciego stopnia dla województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego informuje, że w związku z prognozowanym sztormowym wiatrem z sektora północnego, na całym wybrzeżu spodziewany jest wzrost poziomów wody do stanów alarmowych, lokalnie powyżej.

Dla województwa pomorskiego IMiGW przewiduje silny wiatr, drugi stopień zagrożenia. Oznacza to możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl