fot. PAP/Wojtek Jargiło

Pomoc w eksporcie zboża

Norbert Kaczmarczyk, wiceszef resortu rolnictwa, przestrzegał w Sejmie przed mówieniem, że Polskę zaleje ukraińskie zboże. Tłumaczył, że trudna sytuacja na rynku jest przejściowa.

– Rzeczywiście były obniżki i tąpnięcia. Jednak proszę zobaczyć, że już obserwujemy odbicia cenowe na światowych giełdach. Dzisiaj mamy chwilowe nadpodaże. Obecnie skupiamy się nad rozładowaniem tego rynku. Jednak przestrzegałbym przed mówieniem, że zaleje nas ukraińskie zboże. Ukraińcy nie pielęgnowali na wiosnę tego zboża. Mieli problem z wejściem z drugą dawką azotu, z paliwem i z eksportem zboża, które już u nich zalega, czyli ok. 20 mln ton. Mówili, że powinni wyprodukować połowę  z tego, co zakładano, a zakładali 100 mln ton. Jeżeli wyeksportują połowę tego, to będzie ich wielki sukces – powiedział wiceszef resortu rolnictwa i rozwoju wsi.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl