fot. Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio

Pomoc humanitarna wyruszy do Afganistanu

Z Poznania wyruszy dziś transport pomocy humanitarnej do Afganistanu. Dzięki niej tamtejsze dzieci otrzymają 200 tys. paczek pełnych ciepłej odzieży na zimę. To kontynuacja akcji, jaką Fundacja Redemptoris Missio już od 10 lat realizuje przy wsparciu polskich żołnierzy.

Prezes organizacji Justyna Janiec-Palczewska wskazała, że do tej pory Fundacja wysłała m.in. ponad 10 tys. wydzierganych czapeczek. W tym roku robótkom ręcznym, a tym samym przygotowaniu pomocy, sprzyjał czas izolacji związany z pandemią koronawirusa.

– Tym razem wśród wysyłanych rzeczy znajdzie się: 10 tys. czapeczek, 2 tys. skarpet, 1,5 tys. sweterków i 2 tys. szalików, i każda z tych rzeczy podarowana afgańskim dzieciom to prawdziwe arcydzieło sztuki. Naprawdę. Czapki mają pompony, kolorowe paski. To po to, żeby dzieciom dodać odrobiny otuchy i radości – tak mówią panie, które dziergają te czapeczki – podkreśliła Justyna Janiec-Palczewska.

https://www.facebook.com/fundacja.redemptorismissio/posts/1921288178014158

Dary wyruszą z Poznania na lotnisko wojskowe do Powidza, a stamtąd samolotem wojskowym do bazy Bagram. Pomoc na miejscu rozdysponują m.in. polscy żołnierze.

RIRM

drukuj