fot. pixabay,com

Pomoc dla gospodarzy utrzymujących trzodę chlewną

Gospodarze utrzymujący lochy i prosięta będą mogli od połowy tego miesiąca wnioskować o pomoc. Wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk, poinformował, że Komisja Europejska zaakceptowała we wtorek plan wsparcia hodowców trzody chlewnej.

Rząd zapowiedział w ubiegłym roku pomoc w wysokości 1000 zł na utrzymanie lochy, jeśli rolnik zgłosi urodzenie prosiąt od 15 listopada do końca marca 2022 roku.

Wicepremier Henryk Kowalczyk wyraził nadzieję, że rolnicy skorzystają z rozwiązania. Sytuacja na rynku wieprzowiny jest trudna. Minister nie wykluczył przedłużenia pomocy.

– To pomoc, która ma zachęcić rolników do utrzymania hodowli trzody chlewnej w tych bardzo trudnych czasach. Nie ukrywam, że cena nadal jest bardzo niska i utrzymuje się na poziomie niższym niż cena produkcji. Między innymi to dlatego oferujemy pomoc. Okres pomocy trwa do końca marca, ale jeśli cena nadal będzie utrzymywać się na tak niskim poziomie, będziemy rozważać przedłużenie wsparcia. Ufam, że od kwietnia cena trzody chlewnej znacząco wzrośnie – powiedział wicepremier Henryk Kowalczyk.

Gospodarze będą mogli składać wnioski już od 15 lutego do 30 kwietnia. Dokumenty należy złożyć w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Środki mają być wypłacone do 30 czerwca tego roku.

RIRM/JG

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl