fot. flickr.com

Pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej

Każdy z nas może dać pracę chrześcijanom mieszkającym w Ziemi Świętej, którzy są w trudnej sytuacji materialnej. Możemy to zrobić kupując wyrabiane przez nich różańce, krzyże czy ozdoby świąteczne. Można je kupić w warszawskim biurze organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie lub zamówić przez internet.

Konsekwencje wieloletniego konfliktu  pomiędzy palestyńskimi muzułmanami,  a Izraelczykami dotykają również chrześcijan. Wyznawcy Chrystusa mieszkający w Ziemi Świętej są prześladowani i dyskryminowani. Coraz więcej z nich traci pracę a jeśli już ją mają to i tak zarobki nie wystarczają na przetrwanie. Niestety Izrael stopniowo odbiera chrześcijanom pola i gaje oliwne oraz pozbawia ich dostępu do wody pitnej. Ze strony Izraela mnożą się akty upokarzania i ograniczania wolności chrześcijan. Wierni z Betlejem zostali odcięci od świata wysokim na 10 metrów murem. Wyznawcy Chrystusa są zastraszani, a nawet wypędzani ze swoich własnych domów przez ekstremistów muzułmańskich. Jak zatem pomóc chrześcijanom w Ziemi Świętej?

Oczywiście prymat ma modlitwa, po drugie powinniśmy edukować  młode pokolenie dzieci, młodzież żeby nie zapominali o chrześcijanach, którzy żyją w Ziemi Świętej. I po trzecie oczywiście ruch pielgrzymkowy. Jeśli odwiedzamy ojczyznę Chrystusa to zostawiamy tam konkretne sumy pieniędzy. Dlatego tu jest apel do biur, które organizują pielgrzymki, żeby korzystały z chrześcijańskich hoteli, przewoźników oraz robiły zakupy w chrześcijańskich sklepach – mówi ksiądz prof. dr hab. Jarosław Lipniak.

Bardzo konkretną formą wsparcia chrześcijan w ziemi świętej jest też zakup wyrobów z drewna oliwnego, wykonanych przez chrześcijan z Betlejem. W ten sposób dajemy im pracę.

Od kilku lat prowadzimy akcje SOS dla Ziemi Świętej, w tym celu sprowadzamy ozdoby bożonarodzeniowe, dewocjonalia różańce  wykonane przez tamtejsze rodziny w Betlejem. Te rzeczy można nabyć przez naszą stronę internetową www.pkwp.org lub przyjść do naszego biura w Warszawie na ulicy Wiertniczej bądź w Krakowie na ulicy Bernardyńskiej – mówi ksiądz Tomasz Grzyb ze stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Wśród wyrobów pochodzących z chrześcijańskich warsztatów znajdziemy nie tylko ozdoby bożonarodzeniowe, figurki Świętej Rodziny czy Dzieciątka Jezus w żłóbku, ale także krzyże i różańce.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj