Chiny: chrześcijanie zaniepokojeni zburzeniem dwóch „nielegalnych” kościołów

W Chinach zburzono we wtorek kolejny kościół chrześcijański – zbudowaną w 2009 r. świątynię w Linfen w prowincji Shanxi. Wysadzono ją w powietrze. 27 grudnia ubiegłego roku podobny los spotkał kościół katolicki w pobliżu Xian w prowincji Shaanxi – poinformowała organizacja China Aid.

China Aid, organizacja pozarządowa monitorująca wolność religijną chrześcijan w Chinach, podała, że na tydzień przed zniszczeniem świątyni władze zabroniły wiernym jej odwiedzania, po czym opieczętowały drzwi „nielegalnego budynku”.

Agencja przypomina, że chińskie władze wielokrotnie już podejmowały działania przeciwko kościołom i społecznościom chrześcijańskim odmawiającym poddania się kontroli rządowej.

Liczba katolików określana jest w Chinach na osiem do dwunastu milionów. Dzielą się na wyznawców oficjalnego Kościoła Patriotycznego podporządkowanego kontroli rządu i mniejszość, która nie godzi się na tę kontrolę.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl