fot. https://pixabay.com/

Polski przemysł zbrojeniowy skorzysta z programu zakładającego zakup amunicji dla Ukrainy

Minister obrony narodowej, wicepremier Mariusz Błaszczak, powiedział, że jesteśmy świadkami procesu rozwijania przemysłu zbrojeniowego w Europie. Szef Ministerstwa Obrony Narodowej wskazał, że polski przemysł zbrojeniowy skorzysta z programu, który zakłada wspólne zakupy amunicji dla Ukrainy. Z taką inicjatywą wyszła wcześniej Estonia.

W Sztokholmie zakończyły się dwudniowe rozmowy unijnych ministrów obrony. Dyskusja dotyczyła wsparcia militarnego ukraińskiej armii.

Nasz sąsiad potrzebuje 100 tys. sztuk pocisków miesięcznie. Kraje Unii Europejskiej i NATO planują wspólne dostawy amunicji dla ukraińskiego wojska.

Z tej inicjatywy skorzysta również polski przemysł zbrojeniowy. Jeszcze w marcu w Polsce wizytę złoży komisarz Thierry Breton. Umówiliśmy się, że razem będziemy rozmawiać z polskim przemysłem zbrojeniowym. To wszystko, żeby polski przemysł zbrojeniowy mógł zwiększyć swoje moce produkcyjne. To będzie korzyść dla Ukrainy, ale również dla Polski – wskazał wicepremier Mariusz Błaszczak.

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej dodał, że przez lata moce produkcyjne w europejskim przemyśle zbrojeniowym były ograniczane.

Wicepremier zwrócił uwagę, że Polska zamawia sprzęt wojskowy z USA i Korei Południowej, czyli państw, które mają rozwinięty przemysł zbrojeniowy.  Dzięki temu możemy wzmocnić polskie wojsko i wypełnić zobowiązania.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl