fot. PAP/ Tytus Żmijewski

Polska pożegnała dziś Piotra Soykę – założyciela i wieloletniego prezesa Gdańskiej Stoczni Remontowej

Rodzina, przyjaciele, pracownicy i przedstawiciele branży morskiej pożegnali dziś Piotra Soykę – założyciela i wieloletniego prezesa Gdańskiej Stoczni Remontowej. Piotr Soyka zmarł 2 sierpnia. Miał 76 lat.

Piotr Soyka przez lata pełnił funkcję prezesa Gdańskiej Stoczni Remontowej – największej grupy stoczniowej w Polsce i jednej z największych w Europie. Był jej założycielem. To on stał za globalnym sukcesem firmy. Całe swoje życie poświęcił dla przemysłu stoczniowego – podkreślił minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

– Zapisał się złotymi zgłoskami w historii Polski, historii przemysłu stoczniowego, Pomorza – mówił minister Marek Gróbarczyk.

Zawsze był bardzo blisko pracowników, był dla nich wychowawcą i mentorem i przyjacielem. On po prostu ludzi kochał – wspominał Piotra Soykę kpt. Żeglugi Wielkiej Zbigniew Sulatycki.

– Panie Piotrze, dzisiaj wielu Pańskich pracowników oddaje wszystko, żeby zatrzymać Pana, bo oni Pana potrzebują. To jest olbrzymia zapłata za jego poświęcenie w stosunku do współbraci – powiedział Zbigniew Sulatycki.

Dziś rodzina, przyjaciele, pracownicy i przedstawiciele branży morskiej pożegnali wybitnego menadżera. Uroczystościom pogrzebowym w oliwskiej katedrze przewodniczył metropolita gdański ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

– Osobiście pamiętam go i odczytuje jako osobę silną, prawą, konsekwentną – wyciosany z jednego pnia – wszystko było w nim poukładane – mówił metropolita gdański.

Piotr Soyka spoczął w alei zasłużonych na gdańskim cmentarzu Srebrzysko. Zmarł 2 sierpnia. Miał 76 lat.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl