fot. KAS

W pierwszym półroczu br. mazowiecka KAS przejęła 466 nielegalnych automatów do gry

W pierwszym półroczu 2020 r. funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej przejęli 466 nielegalnych automatów do gier hazardowych – poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Warszawie. W ostatnim czasie zlikwidowano trzy nielegalne kasyna.

Izba Administracji Skarbowej wyjaśniła, że wartość zabezpieczonych urządzeń do gier hazardowych to ponad 5,5 mln zł.

Jak dodano, mazowieccy funkcjonariusze celno-skarbowi zlikwidowali w ostatnich trzech tygodniach trzy nielegalne kasyna działające w Kozienicach, Warszawie i Ząbkach.

„Zlokalizowane były w różnych lokalach, w tym m.in. w wolnostojącym barakowozie. Wszystkie miejsca były monitorowane, co miało pomagać w selekcji klientów. Łącznie zajęto 11 włączonych i gotowych do gry automatów” – wyjaśniono.

IAS przypomniała, że za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne – 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa – zaznaczono.

Izba dodała, że oprócz kar pieniężnych, za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do 3 lat, bądź obie te kary łącznie.

PAP

drukuj