[TYLKO U NAS] J. Kaczyński: Siły zewnętrzne uzurpują sobie prawo do decydowania o tym, kto będzie w Polsce rządził

Siły zewnętrzne uzurpują sobie prawo do decydowania o tym, kto będzie w Polsce rządził, a to już jest odbieranie Polakom czegoś, co jest naprawdę święte – niepodległości, suwerenności. Musimy się temu bardzo zdecydowanie przeciwstawić w tych wyborach – zwracał uwagę Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, w czwartkowych „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam.

Jarosław Kaczyński na antenie TV Trwam akcentował, że z całą pewnością siły międzynarodowe chciałyby realizować swoje interesy na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej.

– W dalszym ciągu jest taki stan, bo to nie tak łatwo zmienić w ciągu kilku lat, że te interesy realizują. Polska jest w tej chwili w wielkiej mierze eksporterem kapitału, bo rocznie wypływa z Polski około 100 mld złotych. To jest bardzo istotne, ale najistotniejsze jest to, że siły zewnętrzne uzurpują sobie prawo do decydowania o tym, kto będzie w Polsce rządził, a to już jest odbieranie Polakom czegoś, co jest naprawdę święte – niepodległości, suwerenności. Musimy się temu bardzo zdecydowanie przeciwstawić w tych wyborach – podkreślał prezes PiS.

Gość TV Trwam odniósł się do artykułów prasy mającej umocowanie kapitałowe za granicą, w których krytykowano prezydenta Andrzeja Dudę czy zestawiano jego wizerunek z opisem brutalnych czynności dokonanych w akcie molestowania na dziecku.

– Miała miejsce niezwykle brutalna i daleko idąca interwencja ze strony prasy niemieckiej. Na przyszłość musimy zapobiec tego rodzaju sytuacjom. W Czechach przez wiele lat było jeszcze gorzej niż w Polsce pod tym względem, a teraz jest nieporównywalnie lepiej, bo wszystko, co było tam niemieckie, zostało wykupione i jest dzisiaj czeskie. Musimy iść w tym kierunku. Musimy liczyć się z prawem europejskiem, bo jesteśmy w Unii Europejskiej, ale w ramach tego prawa można też bardzo wiele uczynić – zauważył Jarosław Kaczyński.

Polityk zwrócił uwagę, że stwierdzenia dotyczące tego, że kapitał nie posiada narodowości, są nieprawdą i nie można się z nimi zgadzać.

– Każde szanujące się państwo pilnuje tego, żeby media były w rękach obywateli tego państwa czy też instytucji tego państwa. Przypomnę, że w Niemczech raz wykupiono niepierwszorzędny dziennik „Berliner Zeitung” i wybuchła z tego straszna awantura. Wykupili go sojusznicy – połączenie kapitału angielskiego i amerykańskiego. Mimo wszystko doprowadzono do tego, że dziennik wrócił w niemieckie ręce – wskazał były premier.

– Trzeba także naszych rodaków uczyć tego rodzaju postawy, bo w tym wypadku jest to postawa słuszna – dodał.

radiomaryja.pl

drukuj