fot. cozl.eu

Prezydent A. Duda weźmie udział w uroczystości zakończenia rozbudowy COZL

Prezydent Andrzej Duda weźmie dziś udział w uroczystości zakończenia rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Dzięki inwestycji powstały nowe szpitalne oddziały, a liczba łóżek zwiększyła się z 286 do ponad 500. Pacjenci onkologiczni mogą tu liczyć na kompleksową opiekę medyczną. Centrum wykorzystuje nowoczesne terapie i laboratoria.

Rozbudowa i modernizacja placówki trwała od 2011 roku. Inwestycja była możliwa dzięki rezerwie celowej budżetu państwa i funduszom samorządu województwa lubelskiego.

Poseł ziemi lubelskiej Przemysław Czarnek mówił w Radiu Maryja, że ta inwestycja wpisuje się w politykę rządu Zjednoczonej Prawicy.

– Mamy kilkadziesiąt miliardów złotych więcej w Narodowym Funduszu Zdrowia na przestrzeni ostatnich pięciu lat, mamy wielkie inwestycje medyczne – jedną z nich jest Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – mamy dziś wielką uroczystość z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, dzięki również wsparciu Radia Maryja. Przez to, że na stanowisko wróciła prof. Elżbieta Starosławska, dzisiaj otwieramy ostatecznie całość Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej wyposażone w sprzęt. To wielka inwestycja dla chorych w całym regionie południowo-wschodnim. Są inwestycje w służbę zdrowia – zaznaczył poseł Przemysław Czarnek.

Prezydent Andrzej Duda w ramach kampanii wyborczej spotka się z mieszkańcami Lublina na pl. Litewskim. Przed południem odwiedzi też Ryki.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl