fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent powołał Radę ds. Przedsiębiorczości

W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość powołania Rady ds. Przedsiębiorczości. Rada będzie pełniła funkcję doradczą przy prezydencie Andrzeju Dudzie.

Rada stanowić będzie forum konsultacyjno-doradcze prezydenta. Jej zadania skoncentrują się na zapewnieniu polskim przedsiębiorcom warunków dla stabilnego rozwoju oraz kreowaniu i upowszechnianiu postaw przedsiębiorczych.

W skład Rady weszli praktycy, którzy na co dzień zajmują się biznesem. To przedsiębiorcy, prawnicy oraz specjaliści z zakresu zarządzania. Na przewodniczącego Rady wybrano dr hab. Piotra Wachowiaka ze Szkoły Głównej Handlowej.

– O powołanie takiego organu prosili sami przedsiębiorcy – mówi prezydent Andrzej Duda.

– Zdecydowałem się ustanowić i powołać Radę ds. Przedsiębiorczości przy prezydencie RP po to, by przeanalizować sytuację polskich przedsiębiorców w aspekcie funkcjonalnym i prawnym. Rozmawiałem na ten temat z przedsiębiorcami bardzo długo. Ostatni raz w Jasionce koło Rzeszowa w czasie kongresu 590. Stanowisko przedsiębiorców było następujące: taka Rada jest potrzebna – wskazuje prezydent.

Prezydent zaznacza, że małe i średnie przedsiębiorstwa to „40 proc. naszego PKB, to 70 proc. miejsc pracy w Polsce”.

Działanie Rady ds. Przedsiębiorczości będzie niezależne od już funkcjonującej Narodowej Rady Rozwoju.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl