fot. PAP/Leszek Szymański

Kujawsko-pomorskie: A. Duda zwyciężył w 14 powiatach i przegrał w miastach na prawach powiatu

Andrzej Duda w drugiej turze wyborów zwyciężył w 14 z 19 powiatów województwa kujawsko-pomorskiego i przegrał we wszystkich czterech miastach na prawach powiatu. Przed dwoma tygodniami wygrał z rywalem w 18 powiatach i też uległ w miastach na prawach powiatu.

Urzędujący prezydent ponownie przegrał z Rafałem Trzaskowskim w miastach na prawach powiatu: Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Grudziądzu. Trzaskowski w Bydgoszczy uzyskał 62,82 proc., Toruniu – 63,11 proc., Włocławku – 60,45 i Grudziądzu – 58,30 proc. głosów.

W pierwszej turze Andrzej Duda przegrał tylko w powiecie bydgoskim, a w ostatnią niedzielę – oprócz powiatu bydgoskiego również w powiatach chełmińskim, inowrocławskim, nakielskim i toruńskim.

Prezydent najwyższe poparcie otrzymał w powiatach: radziejowskim – 64,56 proc., lipnowskim – 60,22 proc. rypińskim – 60,06 proc. i golubsko-dobrzyńskim – 59,84 proc. głosów. Jego konkurent najwyższe poparcie miał w powiecie bydgoskim – 60,21 proc. głosów.

Drugą turę wyborów prezydenckich w województwie kujawsko-pomorskim wygrał Rafał Trzaskowski, zdobywając 53,23 proc. głosów. Na Andrzeja Dudę głosowało 46,77 proc. wyborców. Frekwencja wyniosła 65,31 proc.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl