fot. flickr.com

Nożownik z Buska- Zdroju z zarzutem usiłowania zabójstwa policjanta

Nożownik z Buska-Zdroju usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Przedwczoraj, w wyniku szarpaniny z policjantem, dwukrotnie ugodził go nożem.

Wszystko zaczęło się w sobotę. Policja otrzymała zgłoszenie, że w jednym ze sklepów w Busku-Zdroju ktoś grozi klientom nożem. Po przybyciu na miejsce policja zastała dwóch mężczyzn – 30-letniego Łukasza Sz. oraz 37-letniego Łukasza W. W trakcie legitymowania ten młodszy zaczął przepychać policjantów. Funkcjonariusze musieli go obezwładnić. W pewnym momencie kobieta obserwująca zdarzenie zauważa nóż agresora. Po chwili trzydziestotrzylatek wyciąga nóż i atakuje policjanta.

Napastnik zadał funkcjonariuszowi policji dwa ciosy w plecy. Wtedy jeden z mężczyzn stojących obok pomógł policjantowi obezwładnić nożownika. Rany były na szczęście płytkie i funkcjonariuszowi nie stało się nic poważnego. Ale zarzut jest poważny: usiłowanie zabójstwa. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie.

Wiadomo już, że w trakcie całego zajścia był trzeźwy. Pijany był natomiast jego kolega, który za groźby wobec jednej z klientek sklepu może trafić do więzienia na trzy lata. Obecnie prokuratura analizuje materiał dowodowy, po czym zdecyduje o ewentualnych środkach zapobiegawczych wobec zatrzymanych.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj