fot. flickr.com

W Gdańsku zostanie dziś otwarte terenowe biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców będzie miał kolejne terenowe biuro. Oddział zostanie otwarty dziś w Gdańsku. W wydarzeniu weźmie udział m.in. wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców ma swoją główną siedzibę w Warszawie. Jego głównym zadaniem jest stanie na straży praw właścicieli firm. Dzięki regionalnym oddziałom będzie jeszcze bliżej przedsiębiorców.

Rzecznik Adam Abramowicz zaprasza do odwiedzania placówek.

– Zapraszam wszystkich przedsiębiorców. Ja jestem Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców, tych, którzy nie mają możliwości wynajęcia kancelarii prawnych, nie mają możliwości bezpośredniej obrony. Rzecznik w przypadku rażącego naruszenia prawa czy rażącego naruszenia procedury przez urzędników wkracza, ale poza tym także w tych oddziałach przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje zastrzeżenia, swoje pomysły co do zmian prawnych, które należy przeprowadzić przez Sejm i rząd. Dlatego ważne są te biura i Gdańskiem kończymy organizowanie struktury całego biura rzecznika w Polsce – mówi Adam Abramowicz.

Biura rzecznika działają także w Krakowie, Poznaniu i Białymstoku. Instytucja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców jest jednym z filarów Konstytucji Biznesu.

 

RIRM

drukuj