fot. twitter.com/PolskaPolicja

Lubuskie: Policja i KAS zlikwidowały w Sulechowie nielegalny salon gier

Policjanci i funkcjonariusze KAS zlikwidowali w Sulechowie (Lubuskie) nielegalny salon gier hazardowych. Były w nim cztery automaty. Ich właścicielom grozi grzywna sięgająca nawet 400 tys. zł i kara pozbawienia wolności – poinformowała Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Na trop nielegalnego salonu wpadli dzielnicowi z Komisariatu Policji w Sulechowie. Podczas wtorkowej kontroli lokalu okazało się, że automaty nie miały stosownych badań na zgodność z wymaganiami dla urządzeń hazardowych, a lokal nie miał koncesji.

„Automaty zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. Wkrótce zostanie wszczęte postępowanie karno-skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu” – powiedziała Małgorzata Barska.

Dodała, że organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi do trzech lat więzienia i grzywna – nawet po 100 tys. zł za każdy nielegalny automat.

Małgorzata Barska przypomniała, że prawo organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego obiektu musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej. Lokal, w którym odbywają się gry hazardowe, nie może być bliżej niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego i innych ośrodków gry.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp.

PAP

drukuj