Ks. prof. P. Bortkiewicz: Prowokacja aktywistów LGBT w dniu Bożego Ciała to nie przypadek

Nie jest przypadkiem, że prowokacja aktywistów LGBT miała miejsce w uroczystość Bożego Ciała – podkreśla ks. prof. Paweł Bortkiewicz. Jak dodaje, ideologia gender musi pozostać nam radykalnie obca.

Etyk ks. prof. Paweł Bortkiewicz w kontekście prowokacyjnego protestu zorganizowanego przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie przez środowiska LGBT wskazuje, że „to potwierdza fakt, że cały ruch LGBT, ideologia genderowa jest radykalnie antychrześcijańska, antykatolicka”. [czytaj więcej]

– Ona przeczy prawdzie stworzenia, a w konsekwencji także prawdzie o człowieku, o jego miłości. Dlatego wciąż musimy dostrzegać, że ta ideologia, która oparta jest – podobnie jak marksizm – na walce, nie klasowej, ale walce płci i w konsekwencji jest walką z człowiekiem, z tym, co w człowieku najwartościowsze, najpiękniejsze. Ta ideologia musi pozostać nam radyklanie obca. Nie ma możliwości akceptacji tej ideologii, zbudowania pomostu pomiędzy chrześcijaństwem a gendryzmem, między byciem katolikiem a zwolennikiem ideologii LGBT – mówi ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

– Mamy do czynienia z ewidentną walką cywilizacyjną, z wojną kultur i nie możemy tej wojny ignorować. Albo jesteśmy za, albo jesteśmy przeciw. Bierność i udawanie, że nic się nie dzieje, jest formą akceptacji tej wrogiej człowiekowi i Kościołowi ideologii – dodaje.

TV Trwam News

drukuj