fot. PAP/Tomasz Gzell

J. Kaczyński: Na pierwszych miejscach list PiS na wybory mamy zmianę i kontynuację

Na pierwszych miejscach list PiS na wybory parlamentarne mamy zmianę i kontynuację; nasze „jedynki” będą szczególnie zaangażowane w wybory – powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W sobotę Kaczyński zaprezentował „jedynki” na listach wyborczych PiS na jesienne wybory parlamentarne. Lider Zjednoczonej Prawicy stanie na czele warszawskiej listy. Premier Mateusz Morawiecki będzie jedynką w Katowicach. Wicepremier Jacek Sasin będzie ubiegł się o mandat w Chełmie a wiceszef rządu Piotr Gliński w Łodzi. Z Kielc wystartuje Zbigniew Ziobro, szef Solidarnej Polski [zobacz więcej].

Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że na listach znalazło się 25 osób, które nie były na pierwszych miejscach w poprzednich wyborach. Ma to związek z wyborami europejskimi. PiS stawia też na młodych.

– W ośmiu – można różnie liczyć młodość, więc można powiedzieć, że w dziewięciu – okręgach mamy kandydatów młodych zarówno metrykalnie jak i długością kariery politycznej. Krótko mówiąc, mamy i zmianę i kontynuację. Mamy jedynki, które będą mogły w sposób właściwy wykonywać swoje zadanie, a tym zadaniem jest szczególne zaangażowanie jeśli chodzi o wybory i szczególnie intensywna reprezentacja tego, co będzie prezentowało w trakcie wyborów PiS – powiedział.

Na pierwszym miejscu zabrakło wicepremiera Jarosław Gowina. O miejsce, jakie zajmie szef Porozumienia, które współtworzy Zjednoczonej Prawicy, był pytany Radosław Fogiel zastępca rzecznika PiS-u.

– Pan premier Gowin będzie miał właściwe miejsce. Nie chcemy jeszcze odkrywać wszystkich kart. Będzie to ogłoszone w odpowiednim czasie – podkreślił.

W niedzielę odbędzie się pierwszy z pikników przedwyborczych PiS-u. Politycy partii rządzącej odwiedzą gminę Gózd na Mazowszu.

RIRM/TV Trwam News/PAP

drukuj