Policyjni związkowcy zadowoleni z rozporządzenia ws. podwyżek

Policyjne związki zawodowe nie ukrywają zadowolenia z podpisanego rozporządzenia w sprawie wprowadzenia podwyżek dla funkcjonariuszy służb mundurowych. Wczoraj podpisał je szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Teraz uposażenie policjantów, strażaków zawodowych, pograniczników i funkcjonariuszy BOR będzie większe o 250 zł. Podwyżki dostaną również pracownicy cywilni służb.

Program obejmuje ponadto inwestycje budowlane, zakup samochodów, sprzętu informatycznego i łączności oraz uzbrojenia.

Podwyżki są efektem długotrwałych negocjacji – podkreśla Andrzej Szary, wiceprzewodniczący NSZZ „Solidarność” Zarządu Głównego Policjantów.

– Jest to dobry kierunek, ponieważ podwyżki idą w największej wysokości, dla tych policjantów najniżej zaszeregowanych, w najgorszej sytuacji. Pracownicy policji, od których zależy również funkcjonowanie policjantów, również mają w programie modernizacyjnym własne środki finansowe. Jest to dobre rozwiązanie i cieszy nas, że również dostrzeżono tę grupę zawodową, która przez lata cierpiała na niedostatki finansowe – mówi Andrzej Szary.

Kolejne podwyżki wprowadzone będą od 1 stycznia 2019 r. Będzie to odpowiednio 309 zł na etat funkcjonariusza i 300 zł na etat pracownika cywilnego.

RIRM

drukuj