fot. flickr.com/Lindsay Fox

Policja zlikwidowała nielegalną fabrykę papierosów

Policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów w Pszczynie. Zatrzymano tam trzech obywateli Ukrainy i zabezpieczono sporą ilość tytoniu. Straty Skarbu Państwa szacuje się na około 2 miliony 300 tysięcy złotych.

Aresztowane osoby to obywatele Ukrainy w wieku 23, 24 i 28 lat. Zatrzymano ich na gorącym uczynku, w trakcie obsługi maszyn, pakowania i ważenia nielegalnych wyrobów.

W hali, gdzie mieściła się produkcja, mundurowi znaleźli ponad 7 tys. papierosów, około tony krajanki tytoniowej i niecałe trzy tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wartość zabezpieczonego towaru funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oszacowali na prawie 2 mln złotych.

Straty Skarbu Państwa z powodu niezapłaconych podatków to ponad dwa miliony trzysta tysięcy złotych. Tytoń trafił już do magazynów śląskiej służby celno-skarbowej.

Zatrzymanym osobom może grozić do 2 lat więzienia za narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenie należności podatkowych. Zwalczanie nielegalnego obrotu wyrobami akcyzowymi chroni budżet państwa i legalnie działających przedsiębiorców przed nieuczciwą konkurencją. To także ochrona konsumentów przed wprowadzaniem na rynek wyrobów pochodzących z nieznanych źródeł.

TV Trwam News/RIRM

drukuj