fot. https://pixabay.com/

Policja w Peru przechwyciła kokainę o wartości 20 mln dolarów skierowaną do Turcji

Władze peruwiańskie poinformowały w poniedziałek, że przejęły w piątek ponad dwie tony kokainy w największym porcie Peru, El Callao, na obrzeżach stolicy Limy, która miała trafić do Turcji szlakiem morskim.

„To pierwszy incydent, o którym wiemy, gdy miejscem dostawy jest Turcja. Zwykle narkotyki są kierowane do portów w Belgii, Holandii, Hiszpanii i Francji” – powiedział szef policji El Callao, płk Luis Angel Bolanos.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej policja pokazała kokainę, która została przymocowana do gumowych arkuszy i wyglądała jak setki płytek ceramicznych zapakowanych w drewniane skrzynie umieszczone wewnątrz kontenera transportowego.

Płk Luis Angel Bolanos powiedział, że skonfiskowana kokaina została wyceniona na „co najmniej 20 milionów dolarów”.

Peru skonfiskowało w ubiegłym roku rekordową liczbę ponad 86 ton narkotyków i nielegalnych substancji, z czego 28 ton to chlorowodorek kokainy, wynika z danych policyjnych.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych Peru i Kolumbia należą do czołowych światowych producentów kokainy i liści koki, z których jest wytwarzana.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl