Policja apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas ferii zimowych

W związku z rozpoczynającym się okresem ferii i wyjazdów zimowych Policja apeluje o ostrożność na drogach oraz wszystkich miejscach wypoczynku. Funkcjonariusze przypominają o podstawowych zasadach bezpiecznego spędzania wolnego czasu zimą.

Już w poniedziałek ferie zimowe rozpoczynają dzieci w czterech województwach: zachodniopomorskim, dolnośląskim, opolskim oraz mazowieckim. Policja przypomina i zachęca, aby wzywać funkcjonariuszy do kontroli autokarów, którymi nasze dzieci pojadą na wypoczynek.

Warto zwrócić także uwagę na pociechy, które podczas ferii wezmą udział w półkoloniach w miejscu zamieszkania. Policja apeluje, aby dokładnie sprawdzić ośrodek oraz osoby, którym powierzymy w tym czasie nasze dzieci.

Młodszy inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji, wskazuje: będzie więcej patroli na drogach, ale także już w docelowych miejscach wypoczynku.

– Tam, na miejscu, policjanci, głównie policjanci służby prewencyjnej, będą zapewniać bezpieczeństwo. W tym roku w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” na stokach, ale nie tylko na stokach, w tych miejscach, gdzie będziemy wypoczywać, będą policjanci, którzy będą dbali o to, abyśmy bezpieczni spędzali czas. Będą dbali o to, aby też nie dochodziło do wzmożonych kradzieży. Będziemy o tym przestrzegać, będziemy o tym mówić jak najwięcej, tak aby każdy wyjechał z tą dawką wiedzy, jak ustrzec się przed niebezpieczeństwami, jak zachowywać się bezpiecznie – podkreśla młodszy inspektor Mariusz Ciarka.

Na stokach narciarskich pojawią się specjalne patrole narciarskie policji wyposażone w alkomaty.

Policja przypomina też o odpowiednim zabezpieczeniu naszego domu i dobytku, jeśli wyjeżdżamy na zimowy wypoczynek poza miejsce zamieszkania.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj