B. Mazurek: Wypowiedzi D. Tuska służą tylko i wyłącznie konfliktowaniu

Politycy PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński, wielokrotnie mówili, że PiS nie chce wyjścia Polski z UE. Wypowiedzi szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska służą tylko i wyłącznie konfliktowaniu nas w kraju, a także z Unią Europejską – powiedziała rzecznik PiS Beata Mazurek.

Rzecznik PiS była pytana w piątek na briefingu prasowym w Sejmie o wypowiedzi przewodniczącego Rady Europejskiej dla „Tygodnika Powszechnego”.

W wywiadzie, który ukazał się w środowym „Tygodniku Powszechnym” szef Rady Europejskiej, b. premier Donald Tusk, pytany m.in. o swój ewentualny powrót do polskiej polityki, mówił że „Bruksela to nie emigracja i nie Sulejówek”.

„Będąc tam, i szefując Radzie Europejskiej, działam tak samo na rzecz polskich interesów, jak działałem, kiedy moje miejsce pracy było w Warszawie” – dodał.

Na temat relacji Polski z UE były premier powiedział m.in., że Polska „stanęła okoniem wobec wszystkiego co ważne dla UE”.

„Nie ma żadnych wątpliwości, że dla PiS jednym z celów jest uwolnienie polityki polskiej od ciężaru, jakim jest UE z jej ograniczeniami” – dodał Donald Tusk.

„Ze zdumieniem obserwuję takie wypowiedzi Donalda Tuska, który nie rozumie tego, co my mówimy. My wielokrotnie powtarzaliśmy, że opowiadamy się za tym, że w UE absolutnie będziemy. Opowiadaliśmy się, by do niej przystąpić i nie ma mowy o tym, abyśmy z Unii odeszli” – podkreśliła Beata Mazurek.

Dodała, że wielu polityków PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński, mówiło, że PiS nie chce i nie dąży do wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

„Nie wiem, czy Donald Tusk ma trudności ze zrozumieniem tego, co mówimy jako politycy PiS, ale z całą pewnością wiem, że jego wypowiedzi służą tylko i wyłącznie konfliktowaniu nas nie tylko w kraju, ale także z UE. Takie wypowiedzi niczemu dobremu nie służą i poniekąd też nie dziwią skoro wypowiada je człowiek, dla którego polskość to nienormalność a Donald Tusk wiele lat temu tak powiedział” – mówiła rzecznik PiS.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl