fot. kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Policja zatrzymała mężczyznę, który miał rozwieszać plakaty uderzające w ministra zdrowia

Policja zatrzymała mężczyznę, który miał rozwieszać plakaty uderzające w ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Jak ustaliła TVP Info, aresztowany to Bartłomiej S. – dziennikarz związany z „Gazetą Wyborczą” i były działacz Obywateli RP.

Śledczy przekazali, że zatrzymanie ma bezpośredni związek z włamaniem do wiat przystankowych należących do spółki AMS, której właścicielem jest Agora.

W ocenie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, to pokazuje, jak niski jest poziom pracy i etyki dziennikarskiej w niektórych mediach.

– Sytuacja kuriozalna, że dziennikarz związany – jak donoszą media – z „Gazetą Wyborczą” włamuje się czy rozwiesza plakaty na nośnikach właściciela „Gazety Wyborczej”, a opisuje to dziennikarz związany z tą gazetą, który przypadkiem w nocy jest w tym rejonie. Wydaje mi się, że to mówi samo za siebie i nie wymaga komentarza. To mowa nienawiści, która jest przez te osoby propagowana na ulicach Warszawy – oznajmił Łukasz Szumowski. 

Plakaty oczerniające ministra Łukasza Szumowskiego pojawiły się kilka dni temu na warszawskich przystankach. Znalazły się na nich m.in. takie hasła: „Ewangelia wg Łukasza Sz.” i „Po trupach do celu”.

Spółka AMS poinformowała, że nie wyraziła zgody na rozwieszanie plakatów.

RIRM

drukuj