fot. twitter/episkopatnews

Polacy publicznie sprzeciwiają się deprawacji dzieci, małżeństwa oraz rodziny

Na rzeszowskim rynku odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 publiczny różaniec w obronie małżeństwa i rodziny. Jutro z kolei mieszkańcy Rzeszowa odprawią modlitwę przebłagalną za grzechy demoralizacji. Wydarzenie organizuje Fundacja PRO – Prawo do Życia.

To odpowiedź na zaplanowany w sobotę tzw. Marsz Równości w Rzeszowie, promujący postulaty dewiantów seksualnych. Wiele środowisk zgłosiło kontrpikiety.

W obliczu zagrożenia dla porządku moralnego budzi się coraz więcej społeczeństw, nawet zachodniej Europy – ocenił europoseł Marek Jurek.

– Buntuje się sama natura ludzka. Gdy ludzie słyszą, że np. dzieci miałyby być oddawane pod władzę par homoseksualnych, albo gdy słyszą, że (…) sierota, kiedy potrzebuje rodziny zastępczej, nie może trafić do rodziny chrześcijańskiej, ponieważ ona nie gwarantuje wychowania w tej genderowej „etyce”, to wtedy całe społeczeństwa się buntują. Nawet te, które w sensie normatywnym straciły kontakt z kulturą, która podawała wyraźne kryteria dobra i zła. Ludzie teraz odkrywają te kryteria we własnych odczuciach moralnych – mówił Marek Jurek.

Tymczasem wczoraj Rada Miasta Gdańska głosami Platformy Obywatelskiej przyjęła tzw. Model na rzecz równego traktowania, który promuje środowiska LGBT. Swój sprzeciw wyrażali radni PiS, mieszkańcy, organizacje społeczne oraz księża biskupi.

Dokument rekomenduje realizację postulatów dewiantów homoseksualnych. Popiera go m.in prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Radni PiS wskazywali, że model wprowadza „uprzywilejowanie dla homoseksualistów”. Głosowanie poprzedził protest mieszkańców miasta, przeciwnych wspierania dewiacji.

RIRM

drukuj