Polacy nieustannie bronią TV Trwam

Już jutro w Gdańsku odbędzie się kolejny marsz w obronie katolickiej stacji. Demonstrację poprzedzi Msza Św. o godz. 12.30 w Bazylice Św. Brygidy.

Uczestnicy będą protestować w obronie rodziny, małżeństwa i wartości katolickich oraz przeciwko homodyktaturze i dyskryminacji Telewizji Trwam.

W marszu będziemy się upominać o miejsce na platformie cyfrowej dla TV Trwam, ta kwestia do dziś nie jest załatwiona. Chcemy pokazać w ten sposób, że to nie jest tak, że można brać własne społeczeństwo na przetrzymanie. Chcemy na razie wyjść na ulice, żeby pokazać, że jest nas wielu, że Polacy nie zgadzają się na taką formułę rzeczywistości. Ponad 2,5 mln. podpisów zostało zebranych i nic się nie dzieje, więc chcemy wyrazić swój sprzeciw. To jest walka o wizje Polski, o rzeczywistość naszą i naszych rodzin. Nie możemy być obojętni – mówił Andrzej Kołakowski z Gdańska – jeden z organizatorów.

Po zakończeniu manifestacji zebrani przejdą w marszu pod pomnik Jana III Sobieskiego gdzie zaplanowano wiec.

Ponadto w najbliższych dniach odbędą się kolejne marsze w obronie TV Trwam: 6 maja w Świnoujściu, 11 maja w Ostrowie Wielkopolskim, Bydgoszczy i Wąbrzeźnie. Z kolei na 19 maja manifestację w obronie katolickiej stacji zaplanowano w Warszawie.

Tego samego dnia manifestować będą także nasi rodacy za granicą. 19 maja marsz w obronie TV Trwam odbędzie się w Paryżu.

Trwa również akcja zbierania podpisów przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Do tej pory w siedzibie RM w Toruniu podliczono 2 mln 480 tys. 722 kopie podpisów.

RIRM

drukuj